Žiadne produkty v košíku.

Centrálne nútené vetranie s rekuperáciou tepla

Dopytom riadené vetranie, ešte energeticky efektívnejšie
Aereco MEV centrálny systém so spätným získavaním tepla opäť zvyšuje energetickú výkonnosť núteného vetrania v obytných budovách. Rekuperáciou energie teplého vzduchu odsávaného z centrálneho ventilátora významne znižuje tepelné straty z dôvodu vetrania. Ventilátor AWN so spätným získavaním tepla je pripojený k tepelnému čerpadlu, ktoré je možné použiť na ohrev vody alebo ohrev vzduchu. AWN ponúka dva systémy: voda + glykol alebo chladivo.
Centrálne odsávanie bytových domov
MEVHR systém vymieňa vzduch v budove pomocou centrálneho ventilátora inštalovaného vačšinou na streche budovy. Vzduch odsávaný odsávacími mriežkami (2) vo vlhkých miestnostiach určuje objem výmeny vzduchu v celom obytnom priestore. Prívodné štrbiny vzduchu (1) citlivé na vlhkosť distribuujú nový vzduch podľa potrieb každej suchej („čistej“) miestnosti. Odsávacie mriežky s regulovaným prietokom podľa požiadaviek distribuujú celkový objem vzduchu generovaný ventilátorom (3) podľa potrieb každej mokrej miestnosti a to v každom byte (obydlí). Miestnosti alebo celé byty, ktoré majú vysoké požiadavky na čerstvý vzduch teda vymieňajú väčší objem vzduchu ako prázdne resp. nevyužívané priestory.

AWN ventilátor (3) obsahuje výmenník tepla, ktorý je pripojený k tepelnému čerpadlu (4), ktoré vyrába teplú úžitkoví vodu. Takto je zabezpečené, že sa odpadové teplo z odsávaného vzduchu efektívne využije na ohrev TUV.

Zefektívnenie výkonu vykurovacieho systému

Prostredníctvom MEVHR systému je možno získať späť dôležitú časť energie z odsávaného vzduchu a využiť ju na zníženie energetickej potreby systému na výrobu tepelnej energie. V prípade použtia tepelného čerpadla na výrobu tepla môže byť táto energia priamo integrovaná do okruhu primárneho zdroja tepla (soľanka alebo vzduch). V prípade iných zdrojov tepla je možné toto množstvo energie privádzať z odpadového vzduchu do autonómneho tepelného čerpadla do teploty (max. 50 ° C).

Takto je napríklad možný predohrev teplej vody alebo akumulácia energie v akumulačnom zásobníku. V prípade takéhoto využitia technológie vetrania a tepelného čerpadla je pred odsávací ventilátor inštalovaný výmenník tepla. Vďaka nemu je možné využiť energiu z odsávaného odpadového vzduchu.

Nákup cez eShop je určený len pre B2B

Základné informácie o najbežnejšie dopytovaných produktoch z nášho portfólia sú dostupné na stránkach Obchodu. Stránky sú aktuálne vo vývoji, preto nás kontaktujte emailom resp. cez kontaktný formulár.
KONTAKT
Copyright © 2024 Všetky práva vyhradené H-G, s.r.o.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram