Žiadne produkty v košíku.

Individuálne nútené vetranie

Individuálne nútené vetranie v bytoch alebo domoch: efektívne a cenovo najvýhodnejšie riešenie vetrania
S garanciou požadovaných objemov výmeny vzduchu je Aereco MEV systém najobľúbenejším riešením v celom spektre riešení vetrania. Umiestnením prívodných štrbín vzduchu s automatickou reguláciou vlhkosti do suchých miestností a automatickou reguláciou prietokov vzduchu odsávacími mriežkami v mokrých miestnostiach ponúka systém núteného vetrania inteligentnú reguláciou prúdenia vzduchu vo všetkých miestnostiach objektu.
Tento systém tak zjednocuje energetickú účinnosť a kvalitu vnútorného ovzdušia prostredníctvom cenovo výhodného riešenia, ktoré sa ľahko implementuje do nových resp. rekonštruovaných objektov.
Systém je možné použiť buď individuálne a to s jedným ventilátorom pre každý byt resp. dom alebo centrálným riešením pre celý bytový dom prostredníctvom centrálnej vetracej šachty a spoločného centralizovaného ventilátora.
Individuálny prístup – byty a domy
Pri nútenom vetraní s individuálnym prístupom je v každom byte resp. dome umiestnený jeden ventilátor. Výhodou umiestnenia ventilátora priamo vo veranom priestore objektu je priamy prístup k ventilátoru pre jeho jednoduchú údržbu.

Obdobne ako pri centrálnom MEV sa vzduch v obydlí vymieňa pomocou ventilátora (3). Pri vetraní riadenom podľa potreby (DCV) určuje objem vzduchu odsávaný odsávacími mriežkami (2) vo vlhkých miestnostiach celkový objem výmeny vzduchu v celom objekte. Prívodné štrbiny vzduchu (1) citlivé na vlhkosť potom distribuujú nový vzduch podľa potrieb jednotlivých suchých miestnosti. Odsávacie mriežky regulované podľa potrieb distribuujú zas celkový objem vzduchu odsávaného ventilátorom podľa potrieb každej mokrej miestnosti. Preto miestnosťami s vyššou požiadavkou na prietok vzduchu prechádza väčší objem vzduchu ako ako prázdnymi miestnosťami, kde je požiadavka na čerstvý vzduch nízka.

MEV: regulácia kvality vnútorného ovzdušia

Aereco systém núteného vetrania bol navrhnutý tak, aby optimalizoval kvalitu vnútorného vzduchu prostredníctvom inteligentných prívodných štrbín a odsávacích mriežok, ktoré automaticky zisťujú aktuálnu potrebu. Napríklad v noci je vlhkosť generovaná obyvateľmi v spálňach detekovaná prívodmi vzduchu, ktoré sa viac otvoria a umožnia vyšší objem výmeny ako napr. v obývacej izbe, ktorá nie je užívaná.
Rovnako napr. vlhkosť generovaná sprchou automaticky aktivuje vyšší objem výmeny vzduchu a to nielen v samotnej kúpelni ale v celom objekte. To zabezpečuje požadovanú kvalitu vzduchu v každom čase.

Zníženie tepelných strát a spotreby elektrickej energie

Pri nútenom vetraní s inteligentnou reguláciou prúdenia vzduchu sa automaticky prispôsobuje vetranie potrebám vo všetkých miestnostiach. Ak je obydlie nie je alebo je menej obsadené, prietoky vzduchu sa automaticky znižujú vo všetkých miestnostiach, čím sa hlavne v zime zbytočne neodsáva teplo a tiež sa znižuje spotreba energie samotného ventilátora. Podľa lokálnych podmienok je možné takto zníziť tepelné straty zhruba medzi 25% a 50%, rovnako ako spotrebu ventilátora.

Vynikajúci pomer ceny a výkonu

Jedným z dôvodov, prečo sa systém Aereco MEV stal tak populárnym, je jeho pomer ceny a výkonu. Tento systém, ktorý je oveľa cenovo dostupnejší (3 až 6-krát) ako špičkové rekuperačné systémy, predstavuje dokonalé riešenie v rezidenčných aplikáciách pre tých, ktorí hľadajú efektívne a ľahko implementovateľné riešenia. Štúdia, ktorú uskutočnil Fraunhoferov inštitút IBP (Nemecko), preukázala, že účinnosť Aereco systému núteného vetrania sa v skutočnosti blíži účinnosti systému MVHR, a to tak z hľadiska kvality vnútorného vzduchu, ako aj z hľadiska celkových nákladov.

Ideálne riešenie aj pre výmenu alebo zlepšenie výkonu existujúcej štandardnej inštalácie MEV

Tento systém používa rovnaké potrubie, pripojovacie a vstupné/výstupné otvory ako štandardné systémy núteného vetrania. To znamená, že nahradenie štandardného systému MEV Aereco MEV systémom je veľmi jednoduché. Prívodné a odsávacie komponenty je možné priamo zameniť. V princípe nie sú potrebné ďašie el. zapojenia: snímač vlhkosti prívodných štrbín vzduchu a rovnako odsávacích mriežok je mechanický (bez napájania el. energiou) a aj ďalšie režimy aktivácie odsávacích jednotiek môžu byť buď mechanické, alebo na batériu. Je potrebné len vymeniť odsávací ventilátor za ventilátor s reguláciou na konštantný tlak – takéto sú všetky Aereco ventilátory. Nie je potrebné ďalšie zaregulovanie a ani nastavenia komponentov: systém automaticky prispôsobuje prietoky vzduchu.

Nákup cez eShop je určený len pre B2B

Základné informácie o najbežnejšie dopytovaných produktoch z nášho portfólia sú dostupné na stránkach Obchodu. Stránky sú aktuálne vo vývoji, preto nás kontaktujte emailom resp. cez kontaktný formulár.
KONTAKT
Copyright © 2024 Všetky práva vyhradené H-G, s.r.o.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram