Žiadne produkty v košíku.

Centrálne nútené vetranie

Centrálne riešenia vetrania bytových domov: vysoká efektivita, komfort a cenová dostupnosť
Aereco systém núteného vetrania s reguláciou prietoku vzduchu podľa jednotlivých miestností sa používa hlavne v obytných budovách, ale môže byť inštalovaný aj do kancelárskych alebo školských budov. Tento systém zjednocuje energetickú výkonnosť a kvalitu vnútorného ovzdušia prostredníctvom cenovo dostupného riešenia, ktoré sa ľahko implementuje do nových ale aj rekonštruovaných budov.
S garanciou výmeny navrhovaných prietokov vzduchu je Aereco DCV MEV systém najobľúbenejším riešením pre vetranie obytných budov a polyfunkčných objektov. Aereco MEV systém ponúka inteligentné riadenie prietokov vzduchu vo všetkých miestnostiach tým, že reguluje prívod vzduchu podľa relatívnej vlhkosti v suchých miestnostiach a odsávané množštvo vzduchu podľa vlhkosti alebo detekcie prítomnosti cez odsávacie mriežky v mokrých miestnostiach.
Tento systém je možné inštalovať buď s jedným spoločným ventilátorom pre všetky byty, alebo jednotlivo s jedným ventilátorom na jedno obydlie.
MEV – Spoločný centrálny ventilátor pre všetky byty
Pri tomto riešení je vzduch v celej budove obnovovaný (vymieňaný) spoločným centrálnym ventilátorom, ktorý je inštalovaný na streche alebo inom vhodnom vonkajšom mieste. Pri vetraní riadenom podľa potrieb určuje vzduch odsávaný cez odsávacie mriežky (2) mokrých miestností obnovu vzduchu v celom obydlí. Prívody vzduchu (1) citlivé na vlhkosť potom distribuujú nový vzduch podľa potrieb každej hlavnej miestnosti. Odsávacie mriežky s reguláciou podľa požiadaviek mokrých miestností odsávajú vzduch prostredníctvom spoločného ventilátora (3). Miestnosti alebo byty, ktoré majú vysoké požiadavky na čerstvý vzduch (obsadenosť, aktivita,..), teda vymieňajú vzduch intenzívnejšie ako miestnosti či byty, ktoré sú nevyužívané alebo prázdne.

MEV: riadenie kvality vnútorného ovzdušia

Aereco systém núteného vetrania bol navrhnutý tak, aby optimalizoval kvalitu vnútorného vzduchu prostredníctvom inteligentných prívodných štrbín vzduchu a odsávacích jednotiek, ktoré automaticky zisťujú potrebu. Napríklad v noci je vlhkosť generovaná obyvateľmi v spálňach detekovaná prívodmi vzduchu, ktoré sa automaticky viac otvoria a zvýšia prúdenie vzduchu, čím zabezpečia jeho dobrú kvalitu. Počas dňa je napr. vlhkosť generovaná sprchou čo registruje odsávacia mriežka, ktorá automaticky aktivuje vyšší prietok a teda aj výmenu vzduchu.

Zníženie tepelných strát a spotreby elektrickej energie

Pri nútenom vetraní s inteligentnou reguláciou prúdenia vzduchu sa automaticky prispôsobuje vetranie potrebám vo všetkých miestnostiach. Ak je obydlie nie je alebo je menej obsadené, prietoky vzduchu sa automaticky znižujú vo všetkých miestnostiach, čím sa hlavne v zime zbytočne neodsáva teplo a tiež sa znižuje spotreba energie samotného ventilátora. Podľa lokálnych podmienok je možné takto zníziť tepelné straty zhruba medzi 25% a 50%, rovnako ako spotrebu ventilátora.

Vynikajúci pomer ceny a výkonu

Jedným z dôvodov, prečo sa systém Aereco MEV stal tak populárnym, je jeho pomer ceny a výkonu. Tento systém, ktorý je oveľa cenovo dostupnejší (3 až 6-krát) ako špičkové rekuperačné systémy, predstavuje dokonalé riešenie v rezidenčných aplikáciách pre tých, ktorí hľadajú efektívne a ľahko implementovateľné riešenia. Štúdia, ktorú uskutočnil Fraunhoferov inštitút IBP (Nemecko), preukázala, že účinnosť Aereco systému núteného vetrania sa v skutočnosti blíži účinnosti systému MVHR, a to tak z hľadiska kvality vnútorného vzduchu, ako aj z hľadiska celkových nákladov.

Ideálne riešenie aj pre výmenu alebo zlepšenie výkonu existujúcej štandardnej inštalácie MEV

Tento systém používa rovnaké potrubie, pripojovacie a vstupné/výstupné otvory ako štandardné systémy núteného vetrania. To znamená, že nahradenie štandardného systému MEV Aereco MEV systémom je veľmi jednoduché. Prívodné a odsávacie komponenty je možné priamo zameniť. V princípe nie sú potrebné ďašie el. zapojenia: snímač vlhkosti prívodných štrbín vzduchu a rovnako odsávacích mriežok je mechanický (bez napájania el. energiou) a aj ďalšie režimy aktivácie odsávacích jednotiek môžu byť buď mechanické, alebo na batériu. Je potrebné len vymeniť odsávací ventilátor za ventilátor s reguláciou na konštantný tlak – takéto sú všetky Aereco ventilátory. Nie je potrebné ďalšie zaregulovanie a ani nastavenia komponentov: systém automaticky prispôsobuje prietoky vzduchu.

Nákup cez eShop je určený len pre B2B

Základné informácie o najbežnejšie dopytovaných produktoch z nášho portfólia sú dostupné na stránkach Obchodu. Stránky sú aktuálne vo vývoji, preto nás kontaktujte emailom resp. cez kontaktný formulár.
KONTAKT
Copyright © 2024 Všetky práva vyhradené H-G, s.r.o.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram