Žiadne produkty v košíku.

Vetranie s rekuperáciou tepla

Riadenie kvality vnútorného ovzdušia v každom okamihu
Obytný priestor by mal byť pre človeka miestom pokoja a odpočinku a preto kľúčovou úlohou núteného vetrania s rekuperáciou tepla (MVHR) je poskytnúť užívateľom čerstvý vzduch nepretržite a zároveň individuálne podľa aktuálnej požiadavky každej miestnosti a samozrejme čo najefektívnejšie. Naviac privádzaný vzduchu je filtrovaný od jemných častíc, čo pomáha znižovať úroveň baktérií, peľov, spór a plesní. Vďaka MVHR má tak užívateľ v každom ročnom období úžitok aj zo zníženia alergénnych a zdravotných rizík!
Individuálne riešenie vetrania s rekuperáciou tepla (MVHR) pre domy a byty
Aereco technológia vetrania s rekuperáciou tepla v každom okamihu automaticky optimalizuje spotrebu energie pri vetraní a samotnú kvalitu vzduchu vo vnútri. Pozrite si výhody tejto technológie v nasledovnej 3D animácii.


Aereco technológia vetrania s rekuperáciou tepla v každom okamihu automaticky optimalizuje spotrebu energie pri vetraní a samotnú kvalitu vzduchu vo vnútri. Pozrite si výhody tejto technológie v nasledovnej 3D animácii.
Ako funguje vetranie s rekuperáciou tepla?
Vďaka širokej škále senzorov (vlhkosť, prítomnosť, CO2, VOC) DX technológia vyhodnocuje požiadavky na objem výmeny vzduchu ako na strane prívodu vzduchu tak aj jeho odsávania a to odsávacími mriežkami umiestnenými vo vlhkých resp. technických miestnostiach (kuchyňa, kúpeľňa a WC). Teplo z opotrebovaného odsávaného vzduchu sa rekuperuje vďaka tepelnému výmenníku s vysokou účinnosťou, čím sa minimalizujú energetické straty v objekte. Na prívodnej strane je vonkajší vzduch filtrovaný a ohrievaný energiou odobratou z odsávaného vzduchu a následne vedený cez aktívny HUB (rozdeľovač) ktorý distribuuje čerstvý vzduch priamo do jednotlivých miestností podľa presnej požiadavky definovanej senzormi v suchých miestnostiach.
Vetranie s rekuperáciou tepla, inteligentné a interaktívne riešenie
Aereco DX systém je dopytom regulované nútené vetranie s rekuperáciou tepla modulujúce objem výmeny vzduchu podľa požiadaviek jednotlivých miestností resp. užívateľov. Používa sa hlavne v obytných budovách, ale je možné ho inštalovať aj v kanceláriách alebo školách. Tento systém kombinuje energetickú hospodárnosť a kvalitu vnútorného vzduchu a je ho možné inštalovať do novostavieb ako aj rekonštruovaných budov. Vďaka svojej pokročilej konektivite môže užívateľ interagovať so systémom DX v reálnom čase a prezerať si parametre systému a konfigurovať ich. Systém DX ponúka aj notifikačný systém na sledovanie stavu filtrov v každom okamihu. Pri rôznych typoch objektov a obytných priestorov je možné technológiu vetrania s rekuperáciou tepla integrovať do podstropného priestoru, rôznych skriniek, alebo namontovať na stenu.

Cieľ je jasný: zabezpečiť pohodlie užívateľom poskytovaním čerstvého a zdravého vzduchu, správnej teploty, na správnom mieste, v správny čas a to všetko v tichosti.

MVHR: vzduch v miestnosti s príjemnou teplotou

Tepelná pohoda užívateľov je tiež v centre záujmu ventilačného systému s rekuperáciou tepla. Vďaka jeho vysoko účinnému výmenníku tepla je rozdiel teplôt medzi odsávaným vzduchom (teplým a opotrebovaným) a dodávaným čerstvým vzduchom malý. Užívateľ je tak chránený od prívodu studeného vzduchu čo zvyšuje sa jeho pohodlie.

Pokojný vánok – pohoda

Akustický komfort užívateľov je tiež zaručený: vetrací systém s rekuperáciou tepla je navrhnutý z materiálov, ktoré znižujú hluk na minimum. Prívod vzduchu do jednotlivých miestností je navyše zabezpečený cez potrubný systém na rozdiel od rôznych priamych prívodov vzduchu napr. nad oknami, čím je hluk z exteriéru podstatne zredukovaný.

Úspora energie, nižšie tepelné straty

Kedže je všeobecným záujmom šetriť energiou a znižovať environmentálne vplyvy na životné prostredie, MVHR je ideálnym riešením: získavaním energie z opotrebovaného vzduchu a využitím tejto energie na ohrev čerstvého a zdravého vzduchu významne klesajú tepelné straty objektu.

Nákup cez eShop je určený len pre B2B

Základné informácie o najbežnejšie dopytovaných produktoch z nášho portfólia sú dostupné na stránkach Obchodu. Stránky sú aktuálne vo vývoji, preto nás kontaktujte emailom resp. cez kontaktný formulár.
KONTAKT
Copyright © 2024 Všetky práva vyhradené H-G, s.r.o.
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram